Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

dzieci z telefonami

Pokolenie naszych dzieci technologię - sieć i smartfony - traktuje już niemal jak powietrze. Obcują z nimi de facto od początku swojego życia i ciężko im wyobrazić sobie świat, w którym brakowałoby tych rzeczy. Możemy przeciwstawiać się tej sytuacji, zabraniać korzystania z internetu czy zabierać smartfony, ale to walka z góry skazana na klęskę. Zdecydowanie lepiej skorzystać z nowych technologii w prowadzeniu zajęć i wskazać dzieciom, że smartfony to nie tylko rozrywka, ale są w stanie okazać się praktyczne w nabywaniu informacji. Poniżej kilka zarysów lekcji z użyciem smartfonów. Jak najbardziej można z nich skorzystać także i w domu, należycie angażując dzieci.

Czytaj więcej: Pomysły na zastosowanie smartfona w edukacji

trudne tematyTemat śmierci oraz przemijania to nadal dla niektórych ludzi temat tabu. Jednakże powinno się mieć świadomość, że kiedyś niewygodne pytanie padnie od malucha. Zobacz jak najlepiej rozmawiać z dzieckiem o odejściu bliskiej osoby, żeby nie przekazywać mu własnego niepokoju oraz czy dziecko powinno uczestniczyć w pogrzebie.

Czytaj więcej: Jak dyskutować z przedszkolakami o odejściu bliskiej osoby?

stresNiejednokrotnie w trakcie rozmów z niepełnoletnimi ludźmi słyszy się, że egzamin dojrzałości, sesja, testy na uniwersytetach nie są dla nich właściwie tak stresujące, w jaki sposób był egzamin na prawo jazdy. Sprawdzian z teorii jest prowadzony przed praktyką, natomiast ta druga połowa najczęściej sprawia właśnie sporo kłopotów.

Czytaj więcej: Test dający uprawnienia kierowcy - ważny moment w życiu młodego człowieka

Copyright © 2019 kolorowenutki.pl Rights Reserved.