Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

Wybieranie się do lekarza z maleńkimi kilkulatkami, a nawet proszenie specjalistów na wizytę domową, gdy nasze szkraby chorują, jest oczywiście normalne, więc nikt nie posiada żadnych zahamowań na ten temat. Kondycja zdrowotna małych maluchów jest najważniejsze, zatem bez względu na koszty prywatnej wizyty, albo także specjalnego diagnozowania – dziecko musi pozostać zdrowe.

 

Wszystko to jednakże nawiązuje do stanu zdrowia ciała naszych podopiecznych. Dlaczego zapomina się o równie istotnym zdrowiu psychicznym? Wielu opiekunów nie czuje się dobrze z kwestią zaprowadzania maluchów do psychologów. Zdarza się, że uważają kiepskie mentalne samopoczucie malucha jako swoją porażkę wychowawczą, że ich dzieciątko nie umie zapanować nad agresją, wpada w stany lękowe, czy też po prostu odróżnia się na tle dzieci w takim samym wieku w jakiś sposób.

Nie trzeba się obawiać proszenia o radę lekarzy-psychologów. Spokojnie rozwijające się dziecko, bez udręk odnośnie własnych myśli i zdrowia psychicznego, to marzenie opiekunów. Dlatego kondycja psychiczna powinna stać się tak samo ważna, jak kuracja innej poważniejszej lub mniej inwazyjnej dolegliwości fizycznej.

Nieleczenie dzieci, które wykazują predyspozycje do zaburzeń, związanych z psychiką, ma szansę prowadzić do rozwijania się trudności tego szkraba i następnie do gorszych schorzeń lub bezpowrotnych przemian, które pojawią się w późniejszych latach.

Bagatelizowanie oznak trudności psychicznych malucha, jakich może być więcej, niż mamy przypuszczenie, jest przyrównywalne z ignorowaniem objawów ospy, astmy, trzydniówki, ospy wietrznej i tak dalej.

Jeżeli uczęszczanie na terapie dla małżeństw, spotkania z lekarzami i chęć wyjścia z nałogów, w ogóle korzystanie z porad specjalisty w dorosłym życiu, jest raczej normalnym i niezaskakującym nikogo, w takim razie czemu rozwiązywanie trudności od małego jest wciąż niespotykane?

Może prowadząc nasze dzieci do psychoterapeutów sprawimy, iż będą one szybciej rozwiązywały problemy w dorosłym życiu, bez konieczności korzystania z terapii dla związków, uczęszczania na terapie nałogów? Można się na ten temat zastanowić, gdy zauważymy nietypowe zachowania u małych potomków.

Copyright © 2019 kolorowenutki.pl Rights Reserved.