Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

samochód02Maluchy z reguły kochają wszelkie wyjazdy oraz eskapady, lecz z samą jazdą bywa przeróżnie. Nudna jazda bądź lot do miejsca docelowego potrafią być naprawdę nużące, w następstwie tego warto już przed podróżą zastanowić się nad tym, co robić, by wyjazdy były komfortowe oraz nieco urozmaicone!

Podstawowa inspekcja techniczna auta - obowiązek wczasowicza!

Według zestawień zwykle podróżujemy własnymi autami. Nieważne, czy jest to samochód marki Citroen, lub Renault, działający samochód to nierozdzielny kompan urlopowicza. Jest to dosyć klarowne - w ten sposób można nasycać się kompletną dowolnością oraz swobodą, ponieważ nikt nie narzuca nam, jak oraz gdzie mamy podróżować. Niestety, wolność ta łączy się także z pewną odpowiedzialnością, ponieważ sami musimy zadbać o to, by stan techniczny auta był co bynajmniej zadowalający. Co w takim uczynić, by mieć bezdyskusyjną pewność, iż żadna usterka nie podkopie zaplanowanych urlopów?

Odpowiedzialny kierowca już na kilka tygodni przed wyjazdem upewni się, iż jego pojazd jest po przeglądzie oraz spełnia wszystkie wymagane standardy techniczne. Najważniejsze podzespoły, które powinno się przejrzeć oraz w miarę potrzeby zastąpić, to tylna oś oraz tylna belka, czyli zawieszenie pojazdu. W tym celu powinno się udać do mechanika - regeneracja tylnej belki bądź naprawa tylnej belki nie zaliczają się do wielce drogich usług, w następstwie tego nie wypada się z nimi wstrzymywać.

Alternatywy dla samochodów: eko-podróżnicy na rowerach

rower16Auta mają jednakże swoje niedociągnięcia - nie jedynie musimy liczyć się z faktem, iż wiążą się one z wydatkami za paliwo lub płyny eksploatacyjne, lecz także żyć z myślą, iż fabrykowane spaliny przyczyniają się do pogorszenia przyrody. O wiele bardziej rozsądnym projektem ma prawo okazać się familijna podróż z maluchami na rowerach! Oczywiście dystans, który będziemy w stanie przejechać, jest nieco ograniczony, lecz taki typ eskapady daje dziennej dawki ruchu, a także bliskiego kontaktu z przyrodą. Jeżeli mamy wolny czas oraz dyspozycje, nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się na drobną, bądź trochę większą, rowerową przejażdżkę!

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.