Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

survival 22Filmy oraz powieści z wątkiem przetrwania mają wiernych fanów - w tym także dzieci, które chciałyby przeżyć podobną przygodę. Szczególnie produkcje pełnometrażowe grane na dużym ekranie oraz na serwisach z programami na żądanie, przyciągają wiele użytkowników, przynosząc niemałe przypływy twórcom. Co sezon udostępnianych jest co najmniej kilka interesujących pozycji, w których główni aktorzy toczą bój o przeżycie w postapokaliptycznym świecie, albo także w wyniku tragicznego zdarzenia, mogą polegać tylko na sobie na niesprzyjającym oraz wyludnionym terytorium. Pomimo iż opowieści te, chociaż czasami inspirowane faktycznymi zdarzeniami, posiadają ogromną dozę fikcyjności, mogą być właściwą lekcją przeżycia.

Miłośnikom survivalu, prócz filmów długometrażowych, warto zaproponować też seriale, czy podobne im produkcje mające charakter przewodnika. Ich prezenterami bywają przeważnie doświadczeni preppersi, obieżyświatowie albo dawni komandosi, których wiedza jest w dużej mierze praktyczna. Przez to mogą być potraktowane jako merytoryczne źródło pomysłów na przeżycie przy posiadaniu minimalnej liczby przedmiotów. Często pokazują także, w co warto się wyposażyć, podopowiadają na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są najlepsze. Co więcej, w poszczególnych programach można poznać działanie popularnych urządzeń, takich jak tickless lub bio insektal, których zadaniem jest zniechęcać insekty, a również dowiedzieć się, jak ważne może być światło chemiczne w momencie, kiedy nie ma drugiego jego źródła. Z reguły informacje demonstrowane w takich programach o przetrwaniu bywają bardzo kompetentne, przez co dobrze jest z nich czerpać.

survival 24Nie trzeba być survivalowcem, czy przygotowywać się na niebezpieczną ekspedycję, by oglądać filmy oraz czytać publikacje na temat przetrwania w niesprzyjających okolicznościach. Wskazówki w nich przedstawiane mogą przydać się nie tylko w obliczu katastrofalnych wydarzeń, ale również na co dzień. Dzięki nim prościej będzie choćby zaplanować i spakować bagaż na wyjazd do lasu, a następnie odnaleźć się w terenie. W równym stopniu wartościowe mogą być informacje przydatne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej przetrwa niesprzyjające warunki.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.