Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

rozrywki dzieciObecnie bardzo widoczna jest różnica w wychowaniu dzieci. Kiedyś dzieciaki znikały na całe dnie i nie można ich było utrzymać w domu. Większość z nas kojarzy te długie rowerowe wycieczki, czy spacery po ogródkach i bawienie się w piaskownicy.  Wystarczyła odrobina wyobraźni i można było używać liści jako pieniędzy i sprzedawać świeże babki z piasku.

Dzisiaj dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem i prawie siłą trzeba je wyciągać na spacer. Potrafią już tylko bawić się wirtualnie. Mało które dziecko cieszy się z prawdziwej zabawki, takiej do której potrzeba odrobiny wyobraźni.

Po części jest to wina wychowania. Rodzice często są zmęczeni i zabiegani i wolą włączyć dziecku grę czy bajkę i mieć chwilę spokoju, niż musieć się jeszcze nimi zajmować. Jest to bardzo widoczne nawet w zwykłej komunikacji miejskiej, kiedy rodzice nawet nie mają siły ani ochoty słuchać co mówią do nich dzieci.

plac zabaw dla dzieciNa szczęście nie jest to regułą i spora część rodziców stara się odpowiednio zająć swoimi pociechami. Planują im różne atrakcje i oczywiście w zależności od wieku zabierają je w rożne ciekawe miejsca. Można się wybrać na plac zabaw, na kręgle, sterowane samochody, czy na przykład do pokoju rozrywek. Te wszystkie atrakcje są bardzo ciekawe, a do tego można spędzić wspólny, rodzinny czas w nietypowy sposób. Można też się wybrać wspólnie do kina czy teatru.

Można również naszą pociechę - o ile osiągnie pewien wiek, zabrać do escape roomu. Odpowiedni wiek jest tutaj wymagany, ale spokojnie można się w to pobawić rodzinnie już z dzieckiem 10- czy 12-letnim. Są oczywiście pokoje horrorowe, w których wymagana jest pełnoletniość, czy przynajmniej 16 lat ale w końcu oferta jest na tyle szeroka, że można znaleźć coś dla siebie.

Dobrze jest planować takie atrakcje dla całej rodziny, ponieważ dzięki temu będziemy mieć lepsze relacje, a do tego każdy będzie odprężony i zadowolony.

 

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.