Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

nauka języków obcychWarto zachęcać dzieci do udziału w zajęciach dodatkowych. Często jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla rodziców, więc nie na wszystko można sobie pozwolić. Co zatem wybrać?

Na pewno warto wysyłać nasze dzieci na zajęcia językowe. Język obcy w szkole jest już standardem, jednak praktyka pokazuje, że poziom zajęć bywa różny. A nawet jeśli nauczyciel jest dobry, trudno nauczyć języka obcego posiadając grupę 20-30 osób.

Szkoły językowe to rozwiązanie relatywnie tanie, nie zawsze jednak dobre. Wszystko zależy od nauczyciela, na jakiego się trafi i grupę pozostałych dzieci. Dużo lepszy wydaje się więc korepetytor. Indywidualnie łatwo nauczyć się języka, jednak tu już trzeba się liczyć z trochę wyższymi kosztami.

Oczywiście warto nasze dzieci zachęcać do sportu. Koszykówka, piłka nożna, siatkówka – tak naprawdę obojętnie co, ważne by nasza pociecha od małego widziała, że wysiłek fizyczny może się wiązać z czymś przyjemnym. Warto również dzieci ukulturalniać. Często w szkołach organizowane są np. kółka teatralne. To kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, który nie tylko poprawi pamięć i wyobraźnię, ale również może pomóc przezwyciężyć nieśmiałość. A kto wie, może rośnie nam nowa gwiazda Hollywoodu...

Zdecydowanie warto posyłać nasze pociechy na zajęcia dodatkowe. Nie polegajmy wyłącznie na szkole, szukajmy rozwiązań we własnym zakresie, dzieci tylko na tym skorzystają.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.