Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

motywacja do naukiW szkole uczymy się wielu rzeczy. Jedne są zupełnie nieprzydatne, albo niedostosowane do współczesnych czasów, a wielu innych po prostu musimy się nauczyć, bo tak wypada. Każdy z nas zapewne pamięta z własnego doświadczenia, że wszelkie tematy związane z kulturą i sztuką raczej młodego człowieka nudzą. Jak to zmienić?

Przede wszystkim wiele zdziałać może dobry nauczyciel. To jednak wizja utopijna, bo takowych w Polsce naprawdę brakuje. Warto zatem szukać innych sposobów na naukę kultury i sztuki naszych podopiecznych. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to podróżowanie.

Nie każdego stać – zakrzykniecie. Oczywiście. Ale chcę zwrócić Waszą uwagę, że w końcu żyjemy w XXI wieku, więc wcale nie trzeba być bogaczem, by móc sobie pozwolić na zagraniczny wyjazd, albo nawet jakąś dalszą wyprawę. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam technologia. Pobyt można łatwo znaleźć i zabookować samemu korzystając z takich stron jak np. Booking. Podobnie sprawa wygląda z biletami samolotów. Wystarczy trochę czasu i dobrych chęci i można znaleźć naprawdę rewelacyjne promocje.

nauka poprzez podróżowanieA jeśli już nie mamy do tego smykałki, warto zorientować się w ofercie tzw. klubów podróżników. Jest ich w Polsce trochę i na pewno jakiś się znajdzie w każdym dużym mieście. Lokalizacja tu jednak nie ma znaczenia. Grupy podróżników organizują wyjazdy w bardzo ciekawe miejsca takie jak Kolumbia, zobacz https://solisci.pl/wyprawy/kolumbia-nieodkryta-perla-ameryki-poludniowej/, czy Filipiny. Można się również z takimi wybrać w podróż koleją transsyberyjską – na pewno będzie raźniej niż samemu czy tylko z partnerem. A to może być przecież przygoda życia! Oczywiście w standardzie znajdują się często takie lokalizacje jak Stany Zjednoczone z opcją zwiedzania parków narodowych USA. Sporo informacji na ten temat można znaleźć w sieci: https://solisci.pl/wyprawy/szlakiem-parkow-narodowych-usa/. I teraz najlepsze – taka wyprawa z klubem podróżników jest o wiele tańsza niż z biurem podróży. Czasem można zaoszczędzić nawet połowę sumy.

Pamiętajmy, że w XXI wieku coraz mniej nas ogranicza. Kierunki takie jak Peru czy Namibia przestały już być ekskluzywne i niedostępne dla zwykłego zjadacza chleba. Wszystko to kwestia organizacji czy znalezienia odpowiednich kompanów do podróży. A zyski płynące z takiej podróży będą wielorakiego rodzaju.

I tu wracamy do clue artykułu – wyjazd w dalekie regiony świata może – jak nic innego – zafascynować nasze dzieci kulturą i sztuką. W końcu są to zagadnienia, które dużo przyjemniej poznaje się w praktyce.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.