Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

podróż dziecko 05Apteczka powinna być w każdym samochodzie. Warto mieć ją też, kiedy podróżujemy w inny sposób, np. pociągiem. A już najbardziej potrzebna jest podczas wędrówki z naszymi pociechami. Poza typowym wyposażeniem (np. bandaż uciskowy czy woda utleniona) słusznie mieć w niej jeszcze kilka elementów, jakie prawdopodobnie okażą się niezwykle praktyczne.

Gdy podróżujemy z dziećmi, należy mieć ze sobą nieco środków przeznaczonych dla tej konkretnej kategorii. Np. zatyczki do uszu dla dzieci, jakie pozwolą pociechom usnąć nawet w niepsprzyjajacych okolicznościach. Należy zatroszczyć się o ekwipunek obowiązkowy przy niedyspozycjach zwykłych dla dziecka. Przy astmatyku powinniśmy zabrać ze sobą inhalator parowy. Może się przydać również, gdy dziecko często łapie katar. Także i aspirator do nosa może się okazać bardzo przydatny.

Fani wymagających pieszych wędrówek powinni zapakować również zimne okłady na kolano. Zarówno dorosły jak i maluch - każdy ma szansę nadszarpnąć sobie ten element i przyda się jakaś pomoc. Dobrze spakowac również lusterko podświetlane, z którym szybciej wyczyścić zadrapanie nawet bez źródła światła.

Pełnoletnim w wyposażeniu apteczki przyda się alkomat bezustnikowy - zwłaszcza w apteczce trzymanej w aucie. Słuszniej być pewnym, że jest dozwolone już prowadzić auto i nie narażać nikogo na zagrożenie.

apteczka08Wypełniając apteczkę samochodową dobrze wziąć w rachubę swoje wyjątkowe potrzeby. Bandaż kompresyjny przyda się zawsze, lecz pozytywnie dobrać zaopatrzenie apteczki do swojego zdrowia. Inhalator parowy czy zimne okłady na kolano mogą czasami przynieść ogromną ulgę.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.