Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

pokój do nauki 16Zaczęła się szkoła - to oznacza, że będzie wypadało odrabiać prace domowe. Uczeń powinien mieć własny kąt, w którym będzie mógł w ciszy się uczyć. Jak wyposażyć taki kącik? Co należy wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim odpowiednie biurko

W gruncie rzeczy najlepiej mieszkać w uroczym pokoju z pasującymi dodatkami - jednak niezbędne, a najważniejszym punktem jest wygodne biurko. Ma pasować do wzrostu użytkownika, żeby nie obciążać przesadnie szkieletu. Coraz więcej fabryk mebli oferuje biurka „dorastające” wraz z użytkownikiem, które mają regulowaną wysokość. To świetne rozwiązanie na długie lata.

Biurko musi być w dobrym świetle, na przykład koło okna. Należy przy tym zwrócić uwagę, żeby światło nie było za bardzo ostre i padało z właściwej strony: z lewej, gdy dziecko pisze prawą ręką, a z prawej - jeżeli drugą. Jeżeli pod oknem stoi grzejnik elektryczny, por. https://nogen.pl/k/grzejnik-elektryczny-konwektorowy-2000w/ albo inne ogrzewanie, sensowniej wybrać model niezabudowany, żeby ciepło mogło rozchodzić się po pomieszczeniu. Najlepiej wtedy postawić biurko obok.

Krzesełko

Skoro biurko już mamy, czas na komfortowe krzesło. Siedzenie również musi być dostosowane do wysokości użytkownika - nogi muszą sięgać podłoża. Należy również wziąć pod uwagę oparcia pod kręgosłup i łokcie. Dobrze dopasowane krzesło to bez dwóch zdań znacząca sprawa, nie wypada tego zaniedbywać.

Lampa

Najlepsze jest zwykłe światło słoneczne. Jednak każdy wie, że przez pół roku jest to w zasadzie niemożliwe, gdyż słońce zachodzi przed tym, jak wracamy do domu. Z tej przyczyny należy zakupić lampkę. Najlepiej wybrać taką z opcją regulowania nachylenia i z białym światłem - ono sprzyja skupieniu. Sprawdźcie też, czy lampka się nie nagrzewa - w pokoju wystarczający będzie jedynie grzejnik elektryczny z nikim poborem energii i nie potrzeba innych źródeł ciepła. Gorąco emitowane z żarówki centralnie w buzię nie zachęci do uczenia się.

O czym jeszcze pamiętać?

pokój do nauki 19Na biurku musi być trochę przestrzeni na przyrządy do notowania. Dobrze również zmieścić w zasięgu ręki regał na książki i zeszyty, a także zadbać o szufladę na szkolne akcesoria. Przydaje się również tablica magnetyczna na zapiski i plan lekcji, a także listę zajęć pozalekcyjnych. W pokoju dobrze zamontować również wydajne ogrzewanie elektryczne z możliwością regulacji, [link], żeby dostosować temperaturę do wymagań ucznia. Trzeba pamiętać, że w przegrzanym otoczeniu każdy człowiek się rozleniwia i nauka nie wchodzi. Nie można przesadzić w drugim kierunku - wtedy ciężko się skupić.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.