Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

min eduW Resorcie Edukacji od dawna wiele się dzieje i nawet jeśli nie ma się potomstwa w szkolnym wieku - bodajże każdy z całych sił stara się być na bieżąco z tym obszarem krajowego rządu. Nawet jeśli nie - przez popkulturę tworzącą memy z ewą kopacz w sferę internetu - ma się orientacyjne pojęcie kto, w jakim miejscu i na którym stanowisku, co psuje.

Ministerstwo Edukacji w dobie pandemii Covid-19 - coś nowego?

Bez względu na to, czy ma się poparcie dla partii panującej, czy nie - jaką rzecz zrozumiała jest prawo i sprawiedliwość, trzeba się dostosowywać do tego, jakie podejmują decyzję. Należałoby jednak, aby weryfikować różne źródła, jak niezależne media, czy serwisy społecznościowe, aby pompatyczne decyzje, jakie wygłasza prezes rządu - Mateusz Morawiecki, nie były jedynym sposobem uzyskania wiedzy o obecnym stanie politycznym w Polsce.

Te zmiany to między innymi duże zmiany w Ministerstwa Edukacji i Nauki, na jakiego czele stoi Przemysław Czarnek. Należałoby jednak wyjrzeć nieco poza samo MEN, aby posiadać szerszy kontekst tego, co w dotychczasowych ciężkich czasach dla kraju, jak również całego świata postanawia partia rządząca z Morawieckim jako premierem dowodzącym całemu rządowi, a maluje się to w następujący sposób:

  • Jarosław Kaczyński - wicepremier i prezes Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa,
  • Piotr Gliński - drugi wicepremier, a jednocześnie minister kultury i sportu,
  • Jacek Sasin - nieugięty minister Aktywów Państwowych,
  • Jarosław Gowin - wicepremier i osoba odpowiedzialna za Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

min edu 07Należałoby poznać szerszy kontekst, albowiem choć kawałeczki tortu zostały rozdane - to nadrzędne karty bez ustanku niezmiennie rozdaje Mateusz Morawiecki, jaki ma ostatnie zdanie, jeśli chodzi o to, co naprawdę będzie działo się w poszczególnych obszarach państwa polskiego, w tym także w dziedzinie edukacji i nauki. Wszyscy stajemy dzisiaj w obliczu wyzwań i trzeba wierzyć, iż wyjdziemy z tego obronną ręką, jak także posiadać nadzieję, że nauka zdalna prowadzona aktualnie w tak nieskładny sposób będzie tylko krótkotrwałym eksperymentem, a nie nowym stanem codzienności.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.