Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

meal g85f770ac0 640Wszyscy którzy mają dzieci doskonale wiedzą, że nie tak łatwo przygotować coś co dziecko zje ze smakiem. Danie które nie tylko jest zdrowe, ale także zwyczajnie będzie mu smakować. Dzieci mają najczęściej krótką listę dań, które zjedzą z chęcią. Odzwierciedla się to także w kartach restauracyjnych – gdzie osobną pozycję stanowią dania dedykowane dla dzieci.

Jakie są zatem ulubione przysmaki dzieci? Nie licząc tego że dzieci kochają słodkości i mogą je jeść w każdej ilości, każdy z nas ma wiedzę – że nie są one zbytnio zdrowe ani pełne w mikroelementy. Wpływają także źle na uzębienie u malucha. Jest jednak trochę wartościowych przekąsek, jakie Twoje dziecko na pewno chętnie zje.

marki spożywcze robią wszystko, by wymyślić smakołyki z owoców, jakie będą smakowały w taki sposób, żeby dziecko samo miało chęć po nie poprosić. Mowa tu o rożnego rodzaju cukierkach i lizakach – z sokiem witaminowym. Na rynku są także pełne owoców przeciery i soki, jakie również są dedykowane dzieciom.

A co w temacie obiadów? Jest kilka sprawdzonych rozwiązań. Prawie każde dziecko lubi spaghetti! Pizza także jest takowym rozwiązaniem, po jakie sięga niejeden rodzic. Warto jednak przygotować ją samodzielnie w domu, aby mieć pewność jakiego typu produkty do jej przygotowania zostały wykorzystane. Można ”ukryć” tutaj warzywa – kukurydzę, pieczarki a nawet szpinak!

Ciekawym sposobem są także zupy, przede wszystkim te przetarte. Gdy zblendujemy dane produkty, nawet na przykład por – dziecko prawdopodobnie nie rozróżni pojedynczych smaków i z chęcią zje zupkę jako całość. Także desery możemy samodzielnie przygotować w ze zdrowych składników.

jam g8113a0f4c 640Znaczący jest także sposób podawania potrawy, gdyż maluch często „je oczami”. Jeżeli talerz prezentuje się atrakcyjnie i w przyjemny dla dziecka sposób, jest wielka nadzieja, że że się nie sprzeciwi! Dzięki tego typu sposobom możemy dostarczać dzieciom niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.