Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

girls g216c599ef 640Nowoczesny świat ma mnóstwo barier ochronnych. Gdzie nie popatrzymy, wszędzie widać ostrzeżenia i polecenia mające uchronić nas od zagrożenia. Gdy słowo ,,bezpieczeństwo” wisi nad nami nieustannie to nieświadomie zaczynamy odczuwać zagrożenie nawet gdy nie istnieje. Fenomen ten dotyczy bardzo mocno do rodziców, którym oczywiście zależy na bezpieczeństwie swoich dzieci. Ale co uważają na temat same dzieci?

Młodzież, głównie w wieku dorastania poszukują silnych doznań. Oczywiście nie ma jasnych reguł, ale nie bądźmy naiwni – współcześni siedemnastolatkowie najczęściej pili już alkohol, nie rzadko regularnie palą – nie koniecznie jedynie tytoń – zdają też sobie sprawę czym jest seks, często teoretycznie, ale często również praktycznie. Nie mówimy tu o jakieś aberracje, tylko o całkiem zwyczajną młodzież która jest ciekawa świata wokół. Młodzież która cały czas jest pod nadzorem tak, aby na pewno włos jej nie spadł z głowy. W takiej sytuacji nie zaskakuje, że młodzi ludzie, pragną wydostać się z pod osłony i poczuć coś prawdziwego – poczuć smak realnego życia, bez bocznych kółek rowerka.

Ciekawość i potrzeba silnych doznań jest naturalna u osobników naszego gatunku w pewnym wieku. Jak zatem skanalizować je tak aby nie mieć w domu młodocianego palacza czy nie zostać babcią koło czterdziestki?

Pozwolić młodzieży przeżywanie takich doznań aby sami nie mieli potrzeby, sięgania po zachowania nieakceptowanych przez społeczeństwo. W jaki sposób picie taniego piwa w parku ma pociągać dla młodego człowieka który uprawia żeglarstwo morskie lub lata na paralotniach? Każde z tych zajęć jest osiągalna dla młodzieży w relatywnie młodym wieku. Wszystkie umożliwiają poczucie realnego życia, gdzie trzeba radzić sobie sami bo mama czy tata nie podetrze nam nosa. A to jedynie dwie propozycje. Przy odrobinie dobrej woli można znaleźć zajęcie jakie odciągnie naszą pociechę od zajęć których lepiej żeby unikała.

football g7475ce359 640Podsumowując, jeżeli wykażemy zainteresowanie znalezieniem naszym pociechom zajęcia i damy im odrobinę wiary w ich odpowiedzialność to jest duża szansa, że problemy wychowawcze jakie ma większość rodziców, będą nas dotyczyć w mniejszym stopniu. Nie bądźmy bowiem naiwni – wiek ma swoje prawa.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.