Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

fun gd7b0c8b6f 640Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa grę w podchody. To idealny sposób na zabawę na łonie natury i spędzenie czasu razem z bliskimi. Co więcej, gra w podchody rozwija pomysłowość, stanowiąc świetny trening dla umysłu.

Na czym polega gra w podchody?

Podchody to gra znana starszym i młodszym. Jej zasady nie są zbyt skomplikowane. Uczestnicy muszą podzielić się na dwie drużyny. Pierwsza ucieka, a celem drugiej złapanie przeciwnika. Drużyna uciekająca pozostawia ślady stanowiące podpowiedź dla przeciwników, jak również przeróżne wyzwania oraz łamigłówki. I właśnie tu ma początek najfajniejsza część gry, wymagająca od uczestników wykazania się sprytem i kreatywnością.

Reguły zabawy w podchody są dość elastyczne. Można je dowolnie zmieniać, zależnie od wieku i możliwości uczestników, jak również liczby osób należących do grup. Ważne jest również teren zabawy. W podchody można bawić się praktycznie wszędzie, nawet na osiedlu, czy na szkolnym dziedzińcu. Zdecydowanie jednak najwięcej przyjemności gra ta dostarcza w otoczeniu przyrody.

Ruch na dworze

Gra w podchody to wspaniała odmiana od spędzania czasu przed monitorem laptopa. Zwłaszcza że coraz większa ilość dzieci od zabawy na świeżym powietrzu, woli tablet lub telefon. Tymczasem zabawy takie jak podchody pobudzają rozwój ruchowy, poprawiając jednocześnie sprawność fizyczną. Co więcej, zabawa na łonie natury pobudza ciekawość dziecka, równocześnie pomagając otworzyć się na piękno przyrody.

Ćwiczenie umysłu

meadow g34ce95310 640Podchody to świetna zabawa, niosąca ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Sprzyja rozwijaniu spostrzegawczości i pobudza pomysłowość. Zarówno grupa pierwsza, jak również druga, ma bowiem za zadanie wykazać się sprytem. Gra uczy też analitycznego rozumowania oraz zasad fair play.

Podchody nie wiążą się z koniecznością podjęcia specjalnych przygotowań. Użyć można niemal wszystko, co ma się akurat w zasięgu ręki. Przydać może się kawałek sznurka, mazaki, kartki, kreda, a także zwykłe kijki, które można użyć do stworzenia znaków dla drużyny przeciwnej. Gra jest okazją do wyzwolenia zasobów kreatywności, a jednocześnie spędzenia razem czasu. Nie można zapomnieć też o świetnej zabawie!

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.