Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

family g32f92b6f6 640Nadchodzi lato, czyli pora urlopowych wypraw. Zapewne wielu z nas zastanawia się jaki środek lokomocji wybrać. Przypisuje mu się duże znaczenie, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi. Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie pociągiem.

Kolej alternatywą dla podróży autem

Mimo że dla sporej części rodziców najlepszym środkiem lokomocji na wspólne wakacje jest auto, to dobrze jest rozważyć także dojazd pociągiem. Dla najmłodszych będzie to wielka przygoda, a ich opiekunowie będą odciążeni od wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Sprawdź rozkład jazdy pociągów i zaplanuj wyjazd w dogodnym terminie!

Rozkład jazdy PKP możesz znaleźć na stronach przewoźników.

Zaplanuj wyjazd

Jeśli rozważasz podróż pociągiem, zacznij od jej dokładnego zaplanowania. W pierwszej kolejności wyszukaj połączenie PKP do punktu, do którego zamierzasz dotrzeć, w interesującym Cię terminie. Nie zapomnij o wpisaniu stacji początkowej, czyli np. „stacja PKP Wrocław”. Następnie zweryfikuj wyszukane połączenia, uwzględniając przy tym klasę miejsc, jakie zamierzasz zabukować.

Listę stacji KD znajdziesz na stronie przewoźnika - lista stacji i tras

Atuty podróży pociągiem

Podróż pociągiem bardzo często zajmuje mniej czasu niż podróż samochodem. Co więcej, nie zaskoczą nas żadne nieprzewidziane sytuacje na trasie, takie jak zator drogowy lub kolizja. Nie musimy się też zamartwiać o pusty bak ani o właściwe ciśnienie kół.

Komfort w podróży

railway station g4a132c5ad 640Przewoźnicy kolejowi gwarantują podróżującym osobom szereg różnego typu ułatwień. Jednym z nich jest radar pociągów. To internetowa mapa kursujących kolei, za sprawą której podróżni są w stanie w każdym momencie sprawdzić lokalizację pociągu, jego trasę oraz model. Program wskaże nam dokładny punkt, w którym się on akurat znajduje, przekazując, że jest to na przykład dworzec PKP Wrocław.
Ponadto współczesne pociągi są innowacyjne i wysoce użyteczne, zapewniając dużą wygodę podczas podróży. Większa część z nich jest klimatyzowana i proponuje podróżnym opcję skorzystania z bufetu. Należy jednak pamiętać, że standard oraz zakres usług zależą od modelu składu i klasy biletu.

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.