Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

dziecko z psemNiemal każde dziecię marzy by posiadać domowe zwierzątko. Co zrobić, gdy Wasze dziecko śni o szczeniaku? W oczywisty sposób – szczenię w domu to dużo radości! Ale to również obowiązki oraz dużo pracy. Jak nauczyć pociechę dobrej opieki i adekwatnego traktowania zwierzaka? Przeczytaj kilka naszych wskazówek.

Najpierw możesz się przejść z dzieckiem do sklepu z rzeczami dla psa. Dobrze jest nabyć kojec, miskę, smaczki, czy kilka gadżetów do zabawy na początek – aby pies łatwo zaadoptował się w domu. Tego typu wyprawka dla szczeniaka jest właściwie niezbędna, a przez wspólne zakupy również zaangażujesz swojego malucha w pierwsze kwestie.

Drugą niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie żywienie zwierzaka. Pamiętaj że powinien posiadać on na stałe miejsce na miskę, jak również stałe godziny nakładania karmy. Maluch powinien mieć świadomość, że pies o każdej porze musi mieć dostęp do świeżej wody i pamiętać o posiłkach. Powiedz dziecku jak często karmić psa i jakie jedzenie mu dawać. W ten sposób będziesz uczył je również zorganizowania i staranności.

Istotne jest także to, jaką karmą karmicie swojego zwierzaka. Dobrze jest stawiać na karmy specjalistyczne dla psów, tak aby dbać o jego zdrowie i zrównoważony wzrost. Oprócz zaplanowanych pór posiłków możesz czasem pozwalać szczeniakowi na smaczki. To kapitalne rozwiązanie, gdy chcesz zmotywować pieska do nauki nowych umiejętności. Możesz go wynagradzać za nawet małe osiągnięcie. Polecamy zwłaszcza suszone przysmaki dla psa.

śpiący pies i dzieckoNie zapominaj również o zabawie! Jest to stymulujące równocześnie dla szczeniaka, jak i dla dzieci. Co ważne, pomimo że oczywiste – wychodzenie na dwór. To i podstawowa potrzeba, ale także moment na ciekawe spędzanie czasu przez twojego psiaka, który jest bardzo ciekaw każdego zakątka. Również Twojemu dziecku przyda się zdrowa dawka spacerów!

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.