Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

baby g1be03dfc3 640Zaziębienie u dziecka to stan, jaki każdorazowo budzi wśród mamy i taty niepokój. Rozsądnie będzie reagować od razu, żeby nie doprowadzić do rozwijania się choroby. Szczególnie zimą, gdy drobnoustroje pojawiają się częściej z większą częstotliwością niż w innych porach roku.

Podziębienie często będzie objawiać się: kichaniem, katarem, bólem przełyku, zachrypnięciem, chrząknięciem, stanem podgorączkowym lub niewielką gorączką, niedobrym samopoczuciem. Dlatego przykładowym z ważniejszych akcesoriów w znajdującej się w domu apteczce jest aspirator do nosa. W aptekach jest dużo modeli, a więc opiekunowie nie będą mieć kłopotu z wytypowaniem odpowiedniego. W przypadku dzieci do drugiego roku życia idealnie będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w tym przypadku także można wybierać odpowiednią wśród licznych modeli. W pierwszej kolejności, gdy nieżyt nosa nie jest duży, będą wystarczyły inhalacje z soli fizjologicznej, które pozwalają wyczyścić górne drogi oddechowe a także sprawią, że maluch poczuje się bardziej wygodnie.

Opiekunowie mają możliwość też wykorzystać naturalne sposoby kuracji, zanim podadzą maluchowi lekarstwa. U maluchów mających więcej niż 6 lat można podawać olejek z drzewa herbacianego, mający oddziaływanie antybakteryjne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Jeżeli maluch będzie kaszleć, to inhalacja z tego olejku załagodzi kaszel, daje kasłanie i załagodzi przykre dolegliwości. Jeśli w pierwszych dniach przeziębienia nie będą pomagały sposoby naturalne, wśród jakich muszą przeważać wziewy, należy konsultować się z lekarzem. Jeżeli u malucha występuje wysoka temperatura, to jeszcze przed wizytą u lekarza opłaca się używać termometr bezrtęciowy i sprawdzić dokładnie ile stopni ma maluch. Termometry bezrtęciowe skutecznie zastąpiły klasyczne termometry szklane. Ceni się yoga gd22d1de35 640ich bezpieczeństwo i łatwość zastosowania. Są one także udostępnione w przystępnej cenie. Rodzice chętnie kupują termometry bezdotykowe, ponieważ nie mają obowiązku ich przykładać maluchowi do ciała, co jest ważne w przypadku dzieci, dla których często jest to stresujące. Dobrze wypełniona apteczka domowa pozwoli utrzymać spokojną atmosferę w przypadku początkowych objawów podziębienia.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.