Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

family g41abe869c 640Okres wakacji to szczególny czas pod każdym kątem. To przede wszystkim czas na relaks i ucieczkę od codzienności. Zwykle mamy wtedy więcej możliwości na spędzenie ich z najbliższymi, ze swoimi dziećmi, czy kolegami. Oprócz tego że zwiedzamy nieznane nam do tej pory zakątki, ale również chcemy próbować nowych czynności, oraz inne kuchni. Rozluźniamy również pasa w kwestii wydatków.

Gdzie się wybrać na wypoczynek?

Jest sporo lokalizacji które warto odwiedzić. Dla części z nas będą to kierunki rodzime, dla kolejnych odległe zakątki orientalne. Część z nas jest fanami pełnych słońca klimatów, inni z kolei lepiej odnajdą się w trochę chłodniejszych klimatach. Do wybrania mamy więc multum możliwości od wycieczek na Kretę, do Francji do krainy wina, przez Skandynawię, aż po Tatry i Krainę Jezior.

A co na to nasz portfel?

Odpowiedź na takie zagadnienie nie jest taka oczywista. Widoczne jest jednak, że obecnie nie ma to tak dużego wydźwięku, czy będzie to wyjazd nad Bałtyk, czy wycieczka do Europy - koszta są porównywalne. Z czego to wynika? Poziomy cen w Europie są dość podobne, np. ceny noclegów niezbyt różnią się między sobą między Bolonią a Zakopanem. W dobie dostępności lotów – podobnie jest z kosztem za dojazd do celu. Także ceny jedzenia wyglądają podobnie w różnorodnych miejscach Europy. Umożliwiają to duże supermarkety.

Jak właściwie prezentuje się kwestia jedzenia na wakacjach?

Wszytko zależy od faktu, czy planujemy spędzać czas oszczędnie, czy z rozmachem. Jedną z opcji jest kupować żywność u lokalnych dostawców, lub w wymienionych wyżej sieciówkach – i samemu przygotowywać posiłki. Inną możliwością jest stołowanie się w knajpach i punktach gastronomicznych. Poziomy cen w kurortach letnich na ogół nie należą do najniższych - jednakże podczas wakacji jesteśmy bardziej zdolni wydać więcej aniżeli na co dzień. Co więcej, pozwalamy sobie na łakocie, jakich nie jemy normalnie, jak np. spore ilości deserów czy popularnych gofrów. Te – są ukochane zwłaszcza przez dzieciaki :)

canal gc371605ed 640W porządku. Jak wygląda to w temacie pociech?

Czas wakacji to także moment, kiedy mamy znacznie więcej czasu dla dzieci. Warto zatem dobrze spędzić te chwile. wypoczynkowe są całkiem nieźle przygotowane do pobytu opiekunów z pociechami. Wlicza się w to jednocześnie karta dla dzieci w punktach gastronomicznych, ale też infrastruktura pozwalająca się dzieciakom wyhasać. Abstrahując od zwykłych placów zabaw, możemy napotkać dmuchane zamki, czy karuzele.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.