Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

family g9d81e5e7a 640Nowoczesne podejście do kontaktów w rodzinie można spostrzec już od paru lat. Główne ze zmian dotyczą odejścia od klasycznego podejścia pojmowania rodziny. Rodzice ze względu na uwarunkowania codzienności zmuszeni także są w większej mierze do tego, żeby koncentrować się na życiu w pracy. Związane jest to na równi z atutami, jak i z wadami.

Gniazdo rodzinne to podstawowe środowisko wychowawcze, potrzebne człowiekowi na każdym z etapów funkcjonowania. Nie tak dawno przeważał model rodziny pełnej. Aktualnie coraz częściej można zauważyć rodziny, w jakich dziecko lub dzieci wychowywane są przez jedną osobę dorosłą. Częściej albowiem aniżeli w latach poprzednich dochodzi do rozwodów.

Nie można zakwestionować, że funkcja rodziny jest spora dla rozwoju ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego, moralnego oraz socjalizacyjnego u dziecka. To rodzice od najmłodszych lat mają wpływ na kształtowanie się osobowości malucha, zaspokajając jego potrzebę obdarowania miłością, przynależności oraz bezpieczeństwa. Samotne rodzicielstwo, rodziny zrekonstruowane, wzrastająca liczba rozwodów to elementy, które o wiele częściej towarzyszą rodzinom. Niezależnie natomiast od tego, jak dużo zmieniło się w takim zakresie, dalej rodzice powinni skupić się na tym, żeby w wypadku zmian w domu pochodzenia zwracać większą uwagę na malucha oraz jego oczekiwania.

koloroweNa fakt, jak w dniu dzisiejszym żyją rodziny miał także nacisk rozwój najnowszych technologii. Świat online oraz rozwój akcesoriów mobilnych przynoszą sporo walorów, aczkolwiek powiązane jest to również z zagrożeniem. W tej chwili świat online stał się dla wielu osób codziennością. Dzieci o wiele wcześniej też rozpoczynają korzystanie ze sprzętów elektronicznych oraz dużo czasu oglądają telewizor. Mają również nieograniczony wgląd do świata wirtualnego. Z tego powodu należy w większej mierze aniżeli do tej pory zwracać wzgląd na to, do jakich tematów pociechy posiadają wgląd. Nadal najważniejsze muszą pozostawać tradycyjne sposoby rozwoju dziecka: relacje z rówieśnikami, aktywność ruchowa i zabawa.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.