Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

Po długim roku szkolnym należałoby zastanowić się w jaki sposób zorganizować swoim pociechom wakacje. Jeżeli posiadamy taką sytuację w rodzinie, że jeden z rodziców nie pracuje na stałe, to nie ma większego problemu, ponieważ zawsze jakaś osoba zostanie z dziećmi w mieszkaniu. Wtedy możemy im coś zaplanować, bądź po prostu spędzić z dziećmi trochę czasu. Można wybrać się na wycieczkę rowerową, czy też chociażby na wspólną wycieczkę poza miasto. Ten czas czas możemy również spożytkować na wizytę u rodziny. Możemy pojechać do rodziny, bądź rodzina może nas odwiedzić, możemy też bez wątpienia zaplanować obie te atrakcje.


Dodatkowo na weekendy możemy po planować dodatkowe atrakcje, ale już z uwzględnieniem pracującego rodzica. W taki sposób aby nasze pociechy miały możliwość też spędzić odrobinę czasu z dwójką rodziców. Można zaplanować sportowe wyjazdy, przykładowo w górach, albo też możemy wybrać się do parku, z paletkami, albo planszówkami i można się cieszyć swoim towarzystwem. Takie wspólne spędzanie wolnego czasu, wspiera umacnianie relacji na linii dzieci-rodzice. Należy więc brać pod uwagę takie przyjemności w swoim kalendarzu.

Inaczej jest w przypadku, kiedy oboje rodzice pracują. Wtedy powinno się zastanowić co zrobić z dziećmi w trakcie wakacji. Nie można ich zostawiać samych w mieszkaniu na długie godziny. Powinno się dlatego pomyśleć nad tym, czy jesteśmy w stanie wezwać kogoś z bliskich o pieczę nad naszymi dziećmi. Być może dziadek, bądź jakaś przyszywana ciocia. Możemy też sprawdzić, czy wśród naszych znajomych nie mamy znajomej, która nie ma pracy a zajmuje się opieką nad dziećmi oraz domem i dogadać się żeby i nas wsparła. Pociechy można także zawieźć na urlop do rodziny, wtedy będą miały ponadprogramową atrakcję, nowe otoczenie, chyba, iż nie będą w stanie pozostać w innym miejscu przez parę dni bez naszej obecności, wtedy będziemy musieli poszukać osobę do opieki u nas w mieszkaniu.


Możemy także zastanowić się nad zawiezieniem naszego dziecka na obóz lub kolonię. Dzięki temu dziecko spędzi trochę czasu ze znajomymi, poduczy się czegoś nowego i dodatkowo będzie miało możliwość poznać kilka innych miejsc. Często można skorzystać z obozu sportowego, w ramach jakiego nasze dziecko zamiast grać w gry komputerowe będzie mogło zadbać o kondycję. Dzięki takiemu rozwiązaniu my, będziemy mogli ze spokojem wykonywać pracę.

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.