Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

children g15c9ded91 640Liczna grupa rodziców ma kłopot z nakłonieniem swojego dziecka do zjedzenia pożywnego dania. Jest jednak mnóstwo sposobów na urozmaicenie przekąsek dla maluchów. Ze zwykłych składników możesz przyrządzić ciekawy zestaw dla niejadka. Przejawiając odrobinę kreatywności, sprawisz że wartościowe dania błyskawicznie zostaną zjedzone.

Rodzinne przyrządzanie posiłków

Wspólne przyrządzanie posiłków z pociechą to doskonały pomysł na zachęcenie go do spożycia czegoś wartościowego, a jednocześnie na spędzenie wspólnych chwil. Maluch z pewnością będzie miał ochotę na danie, w którego przyrządzenie włożył wysiłek. Malec może przykładowo przyozdabiać kromki chleba kawałkami warzyw bądź zrobić buzię z oliwek na porcji makaronu z sosem. Owocowe ludziki również mogą wypaść interesująco.

Barwne przekąski

Nieciekawie wyglądające danie nie zachęca do jego skonsumowania, zwłaszcza najmłodszych degustatorów. Zatroszcz się zatem o to, aby na talerzu było jak najwięcej kolorów. Z pasków papryki, ogórka i pomidora uformuj na kromce chleba ciekawe kształty. Dzięki temu przeciętna kanapka przemieni się w gastronomiczne arcydzieło.

Stwórz na talerzu łąkę z trawą z sałaty, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatkami. Z kawałka razowego chleba wytnij ciągnik, jadący na marchewkowych kołach wzdłuż brokułowych drzew.

Bajka na talerzu

cake gd4225979d 640Prosiaczek z szyneczki, czy też ananasowa owca z borówkowymi oczkami? Nie trzeba posiadać wyjątkowych umiejętności, aby stworzyć na talerzu dziecka bajkową postać. Z kilku plasterków kiwi i truskawek zrobimy przykładowo postać księżniczki w wieczorowej sukni, a z ogórków i małych pomidorków żółwia. Paski marchewki doskonale sprawdzą się natomiast jako grzywa lwa, a jajko i kawałek chlebka można użyć do zrobienia jego mordki.

Będzie jeszcze więcej zabawy, jeżeli w tworzeniu bajkowych bohaterów na talerzu, brać udział będzie Twoja pociecha. Nie tylko rozwinie się w ten sposób jego pomysłowość, ale namówisz malca na zdrową przekąskę!

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.