Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

klasa w szkoleOsoby urodzone w latach '80 i na początku '90 z pewnością kojarzą szkołę ze starym budynkiem, wyposażonym w ławki, tablice i kilka prostych pomocy naukowych. Co się zmieniło? I pytanie ważniejsze – co powinno się zmienić?

Za moich czasów wyposażenie szkoły nie było zaawansowane. Wielkie liczydła szkolne na lekcjach matematyki w klasach 1-3 – to pamiętam bardzo dobrze. Mikroskopy na lekcjach biologii w gimnazjum – to już zakrawało na luksus. W liceum zobaczyłem parę doświadczeń na chemii czy fizyce i zastanawiałem się tylko, dlaczego tego typu zajęcia odbywają się tak rzadko. A ja – dodajmy – młodość spędziłem bez internetu, telefonu komórkowego i szeregu innych elektronicznych gadżetów. Co jednak mają począć dzieci współcześnie, które przyzwyczajone są do tego typu urządzeń i zwykłe lekcje nudzą je jeszcze bardziej?

szkoła a pieniądzeNa szczęście szkoły idą z duchem czasu i się zmieniają. Monitor interaktywny nie jest już urządzeniem ekskluzywnym, dostępnym jedynie w najbogatszych placówkach prywatnych. Dużo jednak w tej kwestii można jeszcze zmienić i zdziałać. Pieniądze idą na debatowanie o podstawach programowych czy reformy oświaty i bezsensowne likwidowanie gimnazjów. Czy nie jest to problem drugorzędny? Czy cała energia i kasa w to włożona nie powinna pójść raczej na unowocześnienie szkół w całym kraju, szczególnie w mniejszych miejscowościach?

Myślę, że jest to pytanie retoryczne, ale rządzący zdają się nie podzielać moich poglądów w tej materii...

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.