Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

psycholog w szkoleBardzo często, dzieci, przechodzą burzliwy okres w szkole. Często dzieje się tak, gdy zmieniają klasy bądź szkoły i muszą na nowo szukać przyjaciół. Takie sytuacje są dla nich wyjątkowo stresujące oraz nie zawsze wiedzą jak sobie z tym poradzić. Powinniśmy natomiast pamiętać, że taki długo utrzymujący się stan stresu u naszych dzieci, może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Dlatego niezmiernie ważne jest to, aby w szkole dostępny był psycholog. Nawet nie musi być zatrudniony na stałe, ale ważne żeby szkoła miała kogoś zaufanego i godnego polecenia, np. z tej placówki. Taka sesja u psychologa pomoże dziecku oswoić się z nową sytuacją i nauczy je sobie radzić ze swoimi lękami. Dzięki takiej wizycie nasze dziecko będzie szczęśliwsze, a o to przecież chodzi.

Jeżeli natomiast nie chcemy, żeby nasze dziecko korzystało z pomocy psychologa szkolnego, możemy oczywiście umówić indywidualną sesję na neutralnym gruncie. Najważniejsze, aby pomóc naszemu dziecku. Oczywiście nie ulega wątpliwości fakt, że psycholog powinien być zatrudniony w każdej szkole, aby mógł na bieżąco rozwiązywać różne konflikty oraz wspierać uczniów, a także czasami grono pedagogiczne.

Idealnie byłoby, gdyby taki pracownik przebywał w szkole w godzinach zajęć lekcyjnych. Dzięki temu mógłby reagować na różne trudne i pilne sytuacje. Osoba na takim stanowisku powinna mieć odpowiednie doświadczenie oraz umiejętność radzenia sobie z młodzieżą. Jak wiemy w szkołach dzieją się różne nieprzewidywalne rzeczy i taki psycholog powinien umieć na nie zareagować oraz być autorytetem.

 psycholog dziecięcy

Bardzo często zdarza się, że to właśnie psycholog jest w stanie wyłapać pewne nieprawidłowości w zachowaniu dziecka i po rozmowie ustalić z czego one wynikają. Czasami jest on ratunkiem na przykład dla złego traktowania dziecka w domu. Wtedy może odpowiednio zareagować, aby pomóc młodemu człowiekowi. Jest to bardzo ważne, żeby była to osoba kompetentna, która nie zlekceważy ważnych sygnałów i nie dopuści do dalszego krzywdzenia podopiecznego.

Więcej informacji na temat pracy psychologów dziecięcych: http://www.superego.com.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy/

Kolejna kwestia dotyczy samych rodziców, bardzo ważne jest również to, aby wiedzieli, że w razie konieczności, psycholog może pomóc także im. Być może nie do końca radzą sobie z wychowaniem dziecka, czy na przykład z problemami w pracy. Warto wtedy też pomyśleć o sobie i udać się do jakiegoś zaufanego psychologa i z nim na spokojnie porozmawiać. Musimy pamiętać, że jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia, ale także dla naszego otoczenia. Czasami taka sesja potrafi zmienić nasze myślenie oraz podejście do życia, warto więc o tym pamiętać.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.