Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

1 dayPierwszy dzień w szkole to oczywiście chwila, jaką Twoje dziecko zapamięta do końca życia.

To chwila kiedy rozrywkę zastąpi nauka, a kolegów z piaskownicy – rówieśnicy z klasy. Jak sprawić, by dziecko szkołę najzwyczajniej polubiło oraz z przyjemnością zakładało na plecy tornister? Jak umożliwić znajomości z innymi uczniami a także jak zagwarantować odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy w mieszkaniu?

Pierwszy dzień w szkole jest przełomowy nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny. To zadanie dla dziecka, by znaleźć się w innym środowisku. To także misja dla rodziców – należy zakupić właściwe książki, zapewnić należyte przybory oraz zagwarantować biurko a także zagwarantować lokalizację poświęconą do przyswajania wiedzy.

Jak więc wesprzeć Twoje maleństwo już na starcie? Przed wszystkim wzmocnij jego poczucie wartości oraz wiarę we własne możliwości. Przypominaj jego zalety na każdym kroku. Szukaj umiejętności. Kto wie, czy malowanie, śpiew, gra aktorska nie przemieni się z czasem w niesamowitą pasję, a może i nawet w sposób na życie.

 

Przygotuj swoje maleństwo na to, co czeka go w szkole. Zaprezentuj jak będzie wyglądał od teraz przeciętny dzień. Nastaw na spędzanie czasu w klasie oraz zachęć do zajęć pozalekcyjnych.

scienceZainteresuj go nauką. Spowoduj, by poznawanie nieznanych dotąd procesów było niesamowitą podróżą i by dziecko z chęcią chodziło do szkoły. Niech kieruje nim ciekawość oraz nieustanna radość z poszerzania wiedzy.
Pod żadnym pozorem go nie zastraszaj. Niewygodne anegdoty z okresu szkolnego na pewno nie będą odpowiednim rozwiązaniem.

Jeśli maluch ma kiepską pamięć to daj mu specjalny zeszyt albo mały kalendarzyk w jakim będzie mogło zapisywać dni do oddania prac domowych.
Nikt bez wyjątku nie lubi egoistów. Naucz swoje maleństwo zdolności do dzielenia się z rówieśnikami i pomagania kolegom kiedy potrzebują pomocy.

W tym samym czasie przekonaj je, aby szanować swoje rzeczy. Przekonaj, że o książki albo torbę trzeba dbać i nie zostawiać ich w szkole.

Ostatnie – bardzo ważne. Przekonaj się, że Twoja pociecha wie jak się nazywa oraz jaki jest jego adres. W przypadku zgubienia się będzie umiało sobie poradzić w tej niespodziewanej a także stresującej okoliczności, a także odnajdzie z pomocą drogę do domu. To, czy dziecko jest bezpieczne jest najistotniejsze.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.