Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

Jednym z przedmiotów, na którym nasze pociechy nie muszą się za bardzo martwić ocenami jest muzyka. Oczywiście jeżeli chodzi o kwestie związane ze śpiewem czy graniem na różnych instrumentach, w końcu nie każdy ma do tego talent.

Nauczycielowi też jest ciężko stawiać niskie stopnie tylko dlatego, że jakieś dziecko nie ma wrodzonego talentu. Nigdy chyba w historii szkolnictwa nie zdarzyło się żeby jakikolwiek nauczyciel muzyki postawił uczniowi ocenę niedostateczną za brak talentu.

Warto jednak pamiętać, że lekcje muzyki to nie samo śpiewanie i granie na różnych instrumentach – to również wiedza na temat rozwoju tej dziedziny, czy też najważniejszych osób, które miały znaczący wpływ na jej dzisiejszy kształt. Trzeba więc mieć na uwadze też to, że oprócz śpiewania, czy też w niektórych przypadkach fałszowania, dzieci mogą się sporo dowiedzieć. Dlatego warto je zachęcać do czynnego udziału w tych zajęciach, a kto wie może to akurat nasze maleństwo okaże się wschodzącą gwiazdą estrady i w przyszłości będzie na pierwszy miejscach list przebojów.

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.