Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

klasa w szkoleDawniej do przeprowadzenia zajęć w szkole wystarczająca była kreda, tablica oraz opcjonalnie kilka pomocy naukowych w postaci na przykład map na lekcjach geografii bądź linijki na matematyce.

Rzeczywistość jednak szybko się zmienia, postęp technologiczny wydaje się niebywały, wskutek tego przeistaczać się muszą również szkoły. Dzieci przyzwyczajone są do odbierania mnóstwa bodźców, zaś typowe, codzienne czynności w mgnieniu oka im się nudzą. Z tej racji placówki edukacyjne powinny podążać z duchem czasu.

Nie sposób zaprzeczyć, szkoła nie spełni prawidłowo swej funkcji, jeśli w swoim rozwoju zatrzymała się gdzieś w latach dziewięćdziesiątych. Na terytorium polski edukacja stoi wprawdzie na dość dobrym poziomie, jednakże dużo jeszcze może się zmienić. Bez wątpienia wyposażenie placówki edukacyjnej to zdanie kosztowne. Chodzi przecież o obiekty jak tablice, ławki czy też szafki, jakie niezbędne są w obfitych ilościach, lecz to w końcu tylko kropla w oceanie potrzeb. Nader ważne są również wszelkiego typu pomoce naukowe. Należy nie tylko zakupić przykładowo mapy do lekcji geografii, ale dodatkowo przyzwoicie zaopatrzyć salę do chemii w taki sposób, aby można w niej było prezentować eksperymenty. Młodzi ludzie doceniają tego typu lekcje i wynoszą z nich wiele więcej niż ze zwykłego przedstawiania podręcznikowej wiedzy. Nawet jednak, jeśli wyposażymy naszą jednostkę we wszelkie wymienione wyżej sprzęty, może się okazać, iż to w XXI wieku za mało. Weźmy bowiem pod uwagę, iż dzisiaj dzieci od dzieciństwa są przyzwyczajone do obcowania z laptopami, szybko się nudzą oraz przyjmują wiedzę w inny sposób niż jeszcze osoby urodzone w latach '80. Jakim sposobem więc jeszcze lepiej urozmaicić zajęcia?nowoczesna edukacja

Od czasu do czasu słychać o pomysłach tabletów w szkołach. To w moim odczuciu nieporozumienie. Przyzwyczajanie uczniów do faktu, że wszystko da się załatwić paroma kliknięciami wydaje się mało wychowawcze. Interesującym pomysłem wydają się jednakowoż np. tablice multimedialne. To fenomenalny wynalazek, jaki nie tylko wychowawcy uprzystępnia przeprowadzenie ciekawej lekcji, ale także podsyca zaciekawienie wśród podopiecznych. Tablice multimedialne nie są w dalszym ciągu standardem, ale wydaje się, że to wyłącznie kwestia kilku lat. Szkoła musi oczywiście kultywować tradycyjne wartości, lecz efektywne przekazywanie wiedzy zobowiązuje do dostosowania się do realiów XXI wieku.

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.