Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

dzieci3Mądrze troszczyć się o to, aby dzieciaki jak najwcześniej spotykały się ze sztuką. Z tej przyczyny muzea nierzadko proponują lekcje muzealne dla szkół i zachęcają wycieczki złożone z dzieci. To jest doskonały plan, aby skorzystać z takiej opcji.

Jednym z takich lokali, do których zaprasza się chętnie dzieciaki – czy to jako zorganizowane wyjście, czy spędzając czas z bliskimi – okazują się ośrodki sztuki współczesnej. Zdarza się, że są fajniejsze od zwykłych muzeów i wykorzystują nietypowe dzieła, np. beton architektoniczny. Codzienne przedmioty zamieniają się w dzieła sztuki. Betonowe pyty na ścianę zyskują zupełnie nowatorskie znaczenie.
dzieci5Kontakt ze sztuką ma sporo dobrego – zarówno dla milusińskich, jak i dla tych trochę starszych. Należy to robić często, a najfajniej wyrobić sobie nawyk. Kontakt ze sztuką rzeczywiście daje wiele korzyści – robimy się inteligentniejszymi ludźmi i nie brakuje pomysłów do konwersacji.

Poza tym zdarza się, że i same budynki galerii są prawdziwymi arcydziełami. Wykorzystują np. beton architektoniczny – elewacja jest wtedy jedyna w swoim rodzaju, [www]. Umożliwia to dzieciom spojrzeć na rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. No bo kto by uznał, iż betonowe płyty na ścianę mogą być prawdziwym arcydziełem?

Copyright © 2024 kolorowenutki.pl Rights Reserved.