Do Góry

foto1 foto2 foto3
Pora do szkoły

Prosto o

edukacji dzieci

Main Menu

cmentarz 19Problem umierania od zarania dziejów fascynował człowieka. Z tego powodu troszczono się o właściwy pochówek, który miał pokazać szacunek żyjących, a cmentarze są tego najwyraźniejszym oraz fizycznym dowodem. Poniżej krótka lista tych przyciągających najwięcej odwiedzających.

Najbardziej znane cmentarze w naszym kraju

W naszym kraju kremacja nie jest jeszcze często wybierana, nie ma miejsca na w każdej miejscowości krematorium. Wobec tego możemy się pochwalić wieloma naprawdę interesującymi cmentarzami z tradycyjnymi pomnikami i katakumbami. Wśród nich w głównej mierze należałoby wymienić takie jak:

  • Cmentarz główny w Szczecinie z reprezentatywną kaplicą,
  • Cmentarz Powązkowski w stolicy Polski - otwarty w 1709 r.,
  • Cmentarz Stary w Łodzi z wielgachną kaplicą,
  • Cmentarz Rakowicki w Krakowie, na którym spoczywa np. Lucjan Rydel.

Naturalnie to zaledwie część krajowych cmentarzy wartych odwiedzania, jeśli jest się entuzjastą tego tematu, na pewno z łatwością odnajdzie się jeszcze dłuższą listę cmentarzy - mniej legendarnych, lecz w różnym stopniu klimatycznych w swoim bliskim sąsiedztwie.

Najpopularniejsze cmentarze na świecie

Jeśli ekshumacja zwłok nie jest Ci zatrważająca, a organizacja pogrzebu frapuje - śmiało poczytaj na temat kilku intrygujących europejskich cmentarzy, o których dobrze dowiedzieć się więcej. Pierwszym z nich jest Cmentarz Pere-Lachaise w Paryżu, jakiego początek sięga dziewiętnastego stulecia. Odnajdują się tam naprawdę liczne niezwykłe nagrobki. Dominuje wspaniała aura tęsknoty.

cmentarz 20Innym intrygującym miejscem jest Sapanta w Rumunii - innymi słowy tak nazwany Wesoły Cmentarz. Możesz tam odnaleźć przepiękne nagrobki w najróżniejszych odcieniach, a skoro zmarli są tam tak radośnie przedstawieni, wolno się jedynie domyślać, iż organizacja stypy odbywała się w równie beztroskiej aurze. Warto jeszcze nadmienić o tym, iż Piza nie jedynie ma swoją krzywą wieżę, lecz także przyciągające cmentarzysko, na jakim pochowani są w największym stopniu zasłużeni mieszkańcy miasta. Będąc tam, bez jakiegokolwiek ale zwróć uwagę na średniowieczny krużganek, ogromnie intrygujący.

Copyright © 2023 kolorowenutki.pl Rights Reserved.